Transmetuar më 16-03-2023, 14:13

Tiranë- Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Joseph Borrel dhe Oliver Varhelyi, Komisioneri Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, zhvilluan sot një takim me Kryeministrin Edi Rama në Tiranë.

Një ndë pyetjet e drejtuara gjatë konferenc╒s për shtyp ishte se cili është pozicionimi i BE për Berishën që është shpallur non-grata nga Shtetet e Bashkuara Amerike dhe Britania e Madhe?

‘Nga pikëpamja jonë, mund të them se marrim vendimet për sanksionet e Këshillit. Nuk kam një informacion për sanksione për qytetarë shqiptarë’ tha Borrell.