Transmetuar më 14-03-2023, 11:52

Sfida e “Lojës Siameze” për banorët e “Big Brother Vip Albania” ka sjell jo vetëm situata komike, por ka krijuar edhe konfliketet e para mes banorëve.

Ka qenë Luizi ai që ka treguar disa herë që nuk ka qenë në gjendje të mirë për ta vazhduar këtë lojë,  por sërish zgjodhi ta vazhdonte sfidën.

Luzi në këtë lojë për ironi të fatit ka qëlluar çift me Oltën, me të cilën ka ndarë të njëjtën bluzë. Ashtu “ngjitur” me njëri-tjetrin si një person i vetëm ata duhet të kryenin çdo aktivitet të tyrin brenda shtëpisë së “BBV.

Tani që loja ka përfunduar, Luizi e ka pranuar me gojën e tij që edhe sikur të donin nuk e hiqnin dot bluzën, pasi kishin marrë urdhër të prerë nga produksioni.

“Si unë si ti (Olta) nuk kishim b… me e heq bluzën, se na erdhi kush na erdhi dhe na dha urdhër të prerë që nuk hiqet bluza. Dhe po ta them në sy,”-u shpreh Luizi.

Nga ana tjetër, Olta u tregua vigjilente teksa Luzi po zbulonte “prapaskenat” e produksionit të “BBV”, ku u mundua ta ndalonte duke ia berë me shenjë, ndërsa ndër dhëmbë tha: “Mos i thuaj këto gjëra.”