Transmetuar më 14-03-2023, 00:39

"Për këdo që mendon se jam një udhëtar i rremë në kohë, kujtojini këto ngjarje të rëndësishme në pjesën tjetër të vitit 2023"

"Eno Alaric, një djalë që pretendon në TikTok se është një udhëtar në kohë që vjen nga viti 2671, thotë se do të ketë një sërë ngjarjesh që ndryshojnë botën.

Ky përdorues misterioz i mediave sociale pretendon se është një "udhëtar në kohë nga viti 2671" dhe orët e fundit ka zbuluar një listë të ngjarjeve që ndryshojnë botën që ai pretendon se do të ndodhin këtë vit.

Eno Alaric, i cili njihet edhe si @theradianttimetraveller, ka fituar mbi 310,000 ndjekës dhe 1.3 milionë njerëz që e preferojnë, pasi ka nxjerrë disa postime që ai sugjeron se paralajmërojnë rreth ngjarjeve të supozuara të së ardhmes, raporton noa.al.

I riu ka paralajmëruar më herët për planetët binjakë me Tokën, vizitorë të huaj që vijnë nga jashtë planetit tonë, madje edhe portale që hapen në planetë të tjerë.

Në video që kanë mbledhur miliona pëlqime, Eno thotë: “KUJDES! Për këdo që mendon se jam një udhëtar i rremë në kohë, mbani mend këto ngjarje të rëndësishme në pjesën tjetër të vitit 2023."

@radianttimetraveler There is a lot you need to know… #fyp #radianttime #foryou #timetravel #viral #timetraveler #xyzbca ♬ Horror Music(842278) – Pavel

Parashikimet…

“23 Mars 2023: 8000 njerëz janë zgjedhur për të shpëtuar njerëzimin nga një alien i njohur si Kampion. Kampioni do t’i transportojë këta njerëz në një planet tjetër të banueshëm për të shpëtuar speciet nga një tjetër racë armiqësore e huaj."

28 prill: Shkencëtarët në Rusi dhe Alaskë gjejnë një kurë që shëron 95 për qind të paralizave.

15 maj: Një cunami 750 këmbë godet San Francisko, Kaliforni, duke vrarë mbi 200,000 njerëz.

12 qershor: Një çarje pesë kilometra e thellë krijohet nga një tërmet 9.5 ballë.

18 qershor: 7 persona bien rastësisht nga qielli.

12 gusht: Shkencëtarët gjejnë kurën e kancerit të lëkurës duke përdorur gjëndrën e hipofizës së ketrit.

3 dhjetor: Një kristal i madh zbulohet thellë në Amazon, ka fuqinë për të shëruar të gjitha sëmundjet dhe lëndimet.

29 dhjetor: Shkencëtarët gjejnë një mënyrë për të përdorur qelizat burimore për të rritur organet zëvendësuese dhe lloje të reja organesh."

Natyrisht, shumë përdorues të internetit ishin të shpejtë për të komentuar mbi veprimet e "udhëtarit në kohë".

Një përdorues shkroi: "TikTok nëse po e lexoni këtë mesazh, ju lutemi fshini këto lloj llogarish sepse po terrorizojnë njerëzit."