Transmetuar më 14-03-2023, 07:43

Siç e dini, kontrata e Leo Messit me PSG është afër përfundimit. Konkretisht, kontrata e lartpërmendur përfundon më 30 qershor të këtij viti, kështu që pas atij momenti, argjentinasi dhe kampioni i botës do të ishte i lirë nga çdo lloj marrëdhënieje profesionale me klubin parizien.

Megjithatë, kohët e fundit shumë kanë theksuar se ylli i futbollit botëror do të rinovojë me klubin e tij aktual, por deri më tani asgjë konkrete, gjë që padyshim i intrigon tifozët e Barcelonës, në pritje për lëvizjet e ardhshme të Messit.

Nuk është sekret, pasi ka pasur disa thashetheme gjatë karrierës së tij te PSG që tregojnë se argjentinasi mund të kthehet në "Camp Nou" pasi t’i skadojë kontrata me ekipin francez. Epo, ndonëse rinovimi i tij me klubin aktual është më afër, ne do t’ju tregojmë një foto që mund të mbajë sadopak gjallë shpresën e tifozëve katalanas.

Siç mund ta shihni, në këtë imazh të shpërndarë nga llogaria e Radio Barça në Twitter, shohim gruan e Leo Messit, Antonela Roccuzzo, duke ndarë një plan dhe fotografi me gruan e Robert Lewandowski, Anna Lewandowska.

Kjo, edhe pse është një foto e thjeshtë, në të cilën të dyja pozojnë në mënyrë miqësore, mund të na tregojë diçka tjetër dhe të mbajë gjallë shpresën mes tifozëve të Barçës për ta parë Messin sërish me fanellën blaugrana sezonin e ardhshëm.

A do të nënkuptojë ky imazh edhe një afrim mes dy futbollistëve për të folur për një sezon të ardhshëm të mundshëm duke luajtur bashkë? Koha do ta tregojë, por tani për tani mund të jemi të vëmendshëm vetëm për lajmet e radhës që mund të dalin në lidhje me Leo Messin dhe të ardhmen e tij.