Transmetuar më 12-03-2023, 10:11

Habit me lukun dhe dëshirën për botoks ylli i Hollywood-it, Sharon Stone.

Sharon Stone festoi ditëlindjen e saj më 10 mars. Aktorja e famshme mbushi 65 vjeç dhe e festoi me një postim mjaft humoristik në llogarinë personale në Instagram.

Në fakt, ajo ka postuar dy foto ku shfaqet në një shtrat duke mbajtur tullumbace me pizhame dhe syze. Elementi më i spikatur dhe më qesharak ishin buzët e saj tepër të fryra dhe të lyera me ngjyrë të kuqe.

Dhe ndërsa ajo duket sikur kishte bërë botoks, ajo zbuloi se fotoja ishte e vitit 2001. Trajtimet me injeksion u bënë një mënyrë për ta rikthyer fytyrën e saj në rrugën e duhur dhe ajo ka bërë më shumë se 300 botoks dhe mbushës të acidit hialuronik, në njërën anë të fytyrës së saj, për t’u rikuperuar. Që atëherë ajo nuk e ka bërë më.

Madje, ajo ka pranuar se hoqi dorë përfundimisht nga botoksi, pas eksperiencës së dhimbshme që ka pasur. Në fakt, ajo përmendi në një intervistë në gusht të vitit 2002 se edhe lidhja që kishte me një të dashur më të ri përfundoi pak më vonë, pasi përgjigja e saj ndaj asaj që ai e pyeti ishte: “Ndoshta do të ishte shumë mirë për egon tuaj dhe timen nëse do të bëje botox”.