Transmetuar më 11-03-2023, 19:57

BERAT- Aksident në Berat. kamionçina tërheq zvarrë një 40-vjeçar.

Arben Kanaçi, 40-vjeç, është transportuar me urgjencë drejt Spitalit të Traumës në gjendje të rëndë, për shkak të plagëve të shumta që ka marrë pasi është përplasur nga një makinë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në dalje të qytetit të Beratit. 40-vjeçari ka qenë duke kaluar rrugën, por një automjet e ka përplasur dhe e ka tërhequr zvarrë.

Drejtuesi i mjetit është larguar bashkë me makinën nga vendi i ngjarjes duke e lënë qytetarin të plagosur në rrugë. Ai është parë nga këmbësorët të cilët kanë lajmëruar policinë e ambulancën që e kanë nisur me urgjencë drejt Tiranës.