Transmetuar më 11-03-2023, 17:53

Azerbajxhan- Presidenti shqiptar Bajram Begaj mbërriti në një udhëtim pune në Azerbajxhan më 11 mars për të marrë pjesë në Forumin X Global të Baku.

Noa.al raporton se ministri i Energjisë së Azerbajxhanit, Parviz Shahbazov dhe zyrtarë të tjerë e kanë pritur në aeroportin ndërkombëtar .

Në aeroprot valonin flamujt kombëtarë të të dy vendeve, presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj.