Transmetuar më 10-03-2023, 19:40

Korçë- Aksident në aksin Korçë-Pogradec.

Një mjet, ende i paidentifikuar, ka përplasur një këmbësor dhe është zhdukur nga vendngjarja.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Lumalas.

Kalimtarë të rastësishëm i kanë dhënë ndihmën e parë të lënduaritduke njoftuar më pas edhe policinë.

Në vendngjarje ka mbërritur një autoambulancë e cila e ka transportuar të aksidentuarin në spital.

Burime spitalore pohuan se ai ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit. noa.al