Transmetuar më 10-03-2023, 13:47

Përveç dëmit të eliminimit përvëlues nga Champions League, Messi rrezikoi edhe fyerjen në natën evropiane, që përfundoi me disfatë për PSG-në në Mynih ndaj Bayernit.

Ishim shumë afër, mbrëmja e Leos mund të kthehej në një makth. "Eksitimi" erdhi në fund të ndeshjes kur një tifoz pushtoi fushën dhe rrëshqiti disa hapa larg argjentinasit, duke rrezikuar ta "kosiste" atë.

Pushtuesi i fushës u ndoq nga disa stjuardë dhe njëri prej tyre goditi këmbën e Messit, teksa ai tentoi ndërhyrjen. Një grimasë dhimbjeje u shfaq në fytyrën e kampionit të PSG-së, i cili më pas u largua pa pasoja.