Transmetuar më 10-03-2023, 09:55

KORÇË- Një granatë dore mësohet se ka shpërthyer në një banesë në fshatin Bulgarec.

Shtëpia ishte e pabanuar pasi pronarët e saj kanë ndërruar jetë katër vjet më parë.

Nuk dihen shkaqet, ndërsa Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e saj.

Materialet procedurale i kaluan prokurorive të rretheve gjyqësore Korçë e Pogradec, për veprime të mëtejshme.