Transmetuar më 09-03-2023, 21:59

ITALI- Dy tërmete radhazi kanë goditur Italinë.

I pari ishte me aplitudë 4.6 i shkallës Rihter dhe i dyti 4.2 ballë.

Ndërtesat, duke përfshirë shkollat ​​dhe spitalet po kontrollohen për dëme, por nuk ka raporte fillestare për ndonjë emergjencë.