Transmetuar më 10-03-2023, 08:14

Krenaria e një prindi për qëllimet që arrin fëmija i tij mund të jetë e pashpjegueshme. Maria Tereza Freitas, nëna e Jorginho e di mirë këtë. Në postimet e saj në Instagram, gruaja në fakt ka publikuar një video që e tregon atë në dhomën e zhveshjes së Arsenalit.

Mamaja e braziliano-italianit dukej dukshëm e emocionuar nga sukseset sportive të arritura nga djali i saj. Sakrificat e shumta të bëra për të mbërritur ku është sot Jorginho tregojnë se asgjë nuk është e pamundur.

Deklaratat e Jorginho për nënën e bënë pasionin e gruas të kuptonte për futbollin, duke pranuar se zonja Freitas e ka ndjekur gjithmonë atë nga afër në karrierë. Futbollisti tha: "Ajo jeton në Brazil, por ne jemi akoma shumë të lidhur.

Jemi gjithmonë në kontakt dhe vjen të më shohë sa herë që mundet, mua dhe fëmijët. Kur ta shihni familjen tuaj krenare për ju, adrenalinën e saj, pasioni që ka për atë që bëni, është përmbushja e një ëndrre. Gëzohesh si fëmijë".