Transmetuar më 09-03-2023, 09:56

Një tavernë në Sarandë është përfshirë nga flakët gjatë natës pas festimeve të 8 Marsit.

Zjarri ka rënë rreth orës 03:00 të mëngjesit të së enjtes dhe rrezikoi banesat.

Zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë shuar flakët.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, që shkaktoi dëme të shumta materiale.