Transmetuar më 07-03-2023, 22:46

ANGLI- Ngjarje e rëndë në Britani.

Producenti Emmanuel Odunlami u godit me thikë për vdekje për një orë me vlerë deri në 300,000 paund pasi festoi ditëlindjen e tij. Emmanuel Odunlami, 32 vjeç, u sulmua nga tre grabitës pasi doli nga restoranti Haz pranë Katedrales së Shën Palit në qytetin e Londrës më 1 maj të vitit të kaluar.

Ata dyshohet se ishin informuar nga operatori i sigurisë Kavindu Hettiarachchi se Odunlami kishte veshur një orë Patek Philippe Nautilus, e cila, vlente midis 90,000 dhe 300,000 paund. Prokurori Duncan Atkinson KC tha se Hettiarachchi ishte një anëtar integral i ekipit të sigurisë, i cili ishte punësuar nga organizatori i ngjarjeve Playhxuse për darkën private dhe më pas për festën me DJ.

Jurive iu tha se viktima, e njohur për miqtë si Jay, punonte në industrinë e muzikës duke menaxhuar një numër artistësh interpretues. Ditën e vdekjes së tij, ai kishte udhëtuar drejt qytetit me Mercedesin e tij gri për të festuar ditëlindjen me miqtë e tij, pasi kishte organizuar festë.