Transmetuar më 06-03-2023, 14:46

Lojtari korean, Kang Seong-Jin shënoi një gol të shkëlqyer në ndeshjen e Kupës së Azisë U-20 ndërmjet Republikës së Koresë dhe Jordanisë.

Futbollisti kapi topin në qendër të fushës dhe pasi dribloi tre rivalë, goditi me këmbën e majtë për të shënuar në trekëndësh. Ishte minuta e 71-të e ndeshjes, një gol për "Puskas 2023".