Transmetuar më 05-03-2023, 07:59

SHQIPËRI- Dita e diel do të ketë mot me altrenime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës në orët e mesditës dhe pasdite do të pasohen nga reshje shiu me inensitet të ulët të karakterit lokal.

Era nga verilindja-juglindja me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila ditën e shtunë fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore       3/11°C Zona e ulët         4/15°C Zona bregdetare 8/15°C