Transmetuar më 04-03-2023, 07:49

Moti do të jetë me vranësira të pasuara nga reshje shiu me intesitet me intesitet të lartë në Jug, pasdite reshjet do të jenë të pranishme në të gjithë vendin.

Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 7-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 2/7°C Zona e ulët 4/14°C Zona bregdetare 8/15°C.