Transmetuar më 03-03-2023, 12:51

Tiranë- Ka nisur protresta e PD, teksa në krye ndodhet Sali Berisha së bashku me zyrtarë të lartë të PD.

Mijëra protestues kanë mbushur bulevardin, teksa janë blinduar Kryeministra dhe Kuvendi i Shqipërisë.

Sot do të jepet vendimi për ‘vulën’ e partisë më të madhe opozitare në vend nëse do të jetë në duart e Enkelejd Alibeajt apo Sali Berishës, ndërkohë që ish- Kryeministri ka thirrur një protestë kombëtare para Kryeministrisë.