Transmetuar më 02-03-2023, 12:02

Greqi- Midis viktimave të përplasej së dy trenave në Larisa të Greqisë, dyshohet të jetë dhe një studente me origjinë shqiptare.

Prindërit e Klaudja Leta kanë bërë apel për gjetjen e vajzës së tyre.

Ata kanë shpërndarë foto dhe kanë dhënë mostra të AND-së në mënyrë që të bëhet identifikimi i trupave. Mediat greke raportojnë se deri më tani janë konfirmuar 40 viktima, ndërsa 7 trupa janë karbonizuar dhe und të identifikohen me testin e ADN-së.