Transmetuar më 03-03-2023, 07:46

Leo Messi u bë protagonisti kryesor i çmimeve "FIFA The Best", të mbajtura në Paris. Sulmuesi argjentinas u shpall lojtari më i mirë i vitit 2022 falë triumfit në Kupën e Botës në Katar.

Futbollisti i PSG shkëlqeu në gala, por edhe para e pas saj me stilin e veshjes bashkë me Antonela Roccuzzo, gjithçka në të zezë nga "Dolce & Gabbana".

Një veshje luksoze, të cilën Antonela e shoqëroi me një çantë krahu që kushton më shumë se 4.000 euro. Nuk mbeti pas edhe Messi, i cili kishte në dorë një xhevahir tjetër, një orë "Patek Philippe".

Shtatë herë fituesi i "Topit të Artë" dhe marka e njohur e orëve kanë provuar të jenë një aleancë mjaft e suksesshme. Pikërisht për këtë festë, argjentinasi dëshironte të ekspozonte gjërat më të mira, duke supozuar kështu një nga orët e tij më ekskluzive 5270p, e cila doli në shitje në vitin 2022.

Një xhevahir i vërtetë, por që nuk është i mundshëm për të gjithë xhepat, sepse ka një çmim prej më shumë se 218.000 euro, megjithëse nga vetë faqja e internetit e markës së njohur tregojnë se çmimet iu nënshtrohen ndryshimeve në çdo kohë dhe nuk janë kontraktuale.