Transmetuar më 01-03-2023, 13:44

Paskuqan, Tiranë, NOA.al – Dy të vdekur dhe dy të plagosur në një krim familjeje që tronditi sot Tiranën. Dan Hutra akuzohet se hapi zjarr duke vrarë motrën e ish bashkëjetueses dhe të fejuarën e vëllait të saj, si dhe plagosi vetë të renë që bashkëjetonte, si dhe nënën e saj.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 12:30, në rrugën "Rustem Haklaj", në Kodër-Kamzë, noa.al.

Policia tha se shtetasi Dan Hutra, rreth 40 vjeç, ka plagosur me armë zjarri shtetaset Elena Hysa, 35 vjeçe dhe Kujtime Hysa, 60 vjeçe (ish-bashkëjetuesja e tij dhe nëna e saj) dhe ka vrarë me armë zjarri shtetaset, Mevlute Hysa 30 vjeçe, (motra e ish-bashkëjetueses së tij) dhe Hasime Dafku 30 vjeçe, (e fejuara e vëllait të ish-bashkëjetueses).

Autori i dyshuar është shpallur në kërkim dhe vijon puna për kapjen e tij.

Policia publikoi foton e autorit të dyshuar duke apeluar për çdo informacion për vendndodhjen e tij.

Dan Hutra

Kush është Dan Hutra

Autori i dyshuar është arrestuar për dhunë në familje në datën 16.06.2022, dhe është liruar me datë 16.02.2023.

Më parë, ai ka qenë i dënuar për vrasjen e bashkëshortes së tij, ngjarje e ndodhur në vitin 2007, në Kukës.