Transmetuar më 01-03-2023, 07:31

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intesitet mesatar në veriperëndim, më pak reshje Juglindja. Era do të jetë me drejtim Jug- me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 6-7  me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore       5/10°C Zona e ulët         8/18°C Zona bregdetare 10/18°C

Kosovë

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 5 C° në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rritje  8°C -11°C .