Transmetuar më 01-03-2023, 06:04

Të nderuar lexues, ky është horoskopi i Paolo Fox për datën 1 mars 2023. Me shkurtin që po lëmë pas, fillon muaji mars (do të ishte me vend të lexonim horoskopin e Paolo Fox për muajin mars) dhe bashkë me të ka kaq shumë pritshmëri, projekte të reja dhe shpresa për emocione të bukura.

Shenja me fat e ditës së parë të muajit Mars

Cila do të jetë shenja me fat e të mërkurës 1 mars sipas Paolo Fox ? Është ajo e Luanit: Muaji Mars ju buzëqesh dhe dashuria do të shkojë mirë fare. Kjo e mërkurë do jetë një ditë e mirë edhe në punë, ndoshta do t’ju bëjnë disa propozime interesante nga të cilat duhet të përfitoni. Për më shumë lexo shenjën tënde më poshtë.

Dashi

Dashuria premton gjëra të mëdha dhe në punë tani jeni në gjendje të mendoni për projekte të reja, të cilat do të jenë thelbësore në jetën tuaj. Sot do të ketë një tension emocional, përpiquni të tregoheni shumë diplomatikë në marrëdhëniet me të tjerët, sepse vetëm kështu gjithçka mund të shkojë mirë. Në punë do të jetë një ditë ku mund të merrni vendime dhe të zgjidhni çdo problem shpejt dhe me efikasitet.

Demi

Në dashuri jo gjithçka është e qartë, ndonjëherë ju përballeni me partnerin tuaj, shpesh duke e qortuar. Duhet të përshtateni me ndryshimet që ju vijnë, duhet të gjeni qetësinë tuaj të brendshme. Dhe tani do të jeni në gjendje të ndryshoni rrethanat tuaja nëse dëshironi. Mund të ndiheni të shqetësuar dhe të frikësuar, por nëse mendoni dhe veproni pozitivisht gjithçka do të funksionojë. Lëreni të kaluarën pas.

Binjakët

Filloni muajin e ri duke dëgjuar më shumë zemrën, ndjenjat tuaja. Në punë, shikoni të investoni më shumë tani që planetët janë në anën tuaj! Lajmet janë afër. Tregohuni të kujdesshëm me çështjet ligjore sot, pasi gjërat mund të mos shkojnë siç i keni planifikuar. Duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj. Do të keni ende disa pengesa, por gjithçka do të përmirësohet ndjeshëm. Ju duhet të merrni forcën tuaj të brendshme për t’i kaluar këto momente. Jini vigjilentë ndaj mundësive të reja dhe jini të sigurt në çfarëdo vendimi që merrni tani.

Gaforrja

Në dashuri përpiquni të ecni përpara, të lini mënjanë keqkuptimet. Epo, nga ana tjetër, në punë: ide të reja dhe projekte të reja janë gati të vijnë. Ju vetëm duhet të shkoni me angazhim në punë. Sot do të ndiheni me energji të madhe jetike dhe do të mund të filloni ndonjë projekt me shanse të mira suksesi. Ndoshta bëhet fjalë edhe thjesht për miqësi të reja. Do të hyni në një fazë krijuese me gëzim, lumturi dhe entuziazëm. Thjesht duhet të shmangni të vepruarit në mënyrë impulsive dhe të lëndoni ndjeshmërinë e të tjerëve, veçanërisht të atyre që doni më shumë. Shtrirja planetare është e favorshme dhe ju po korrni shpërblime.

Luani

Muaji Mars ju buzëqesh dhe dashuria do të lulëzojë. Në punë lodhja ndjehet, por do të jetë një ditë e mirë. Ndoshta do t’ju bëjnë një propozim interesant nga i cili duhet të përfitoni. Dëgjoni këshillat e njerëzve të arsyeshëm dhe të pjekur, ata mund të propozojnë diçka interesante dhe që do të ketë rezultate të mira ekonomike.

Virgjëresha

Nuk po fokusoheni shumë tek dashuria, ndoshta po mendoni shumë për punën! Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të vlerësoni mirë projektet e reja. Gjithçka do të përmirësohet ngadalë Virgjëresha, duhet vetëm të keni durim. Mundohuni t’i kushtoni vëmendje aspektit ekonomik dhe t’i menaxhoni mirë paratë, në mënyrë që të përfitoni më të mirën prej tyre. Situata juaj e punës dhe ajo sociale do të jenë të kënaqshme, edhe nëse mund t’ju duket se projektet janë në stanjacion dhe po ndjeni një farë ankthi për këtë arsye. Jeta juaj aktuale nuk është e lehtë, por do të jetë.

Peshorja

Epo në dashuri, Marsi premton gjëra të mëdha. Në punë, përpiquni të mos dekurajoheni: jo gjithçka do të shkojë ashtu siç dëshironi, por kohë pas kohe gjërat do të përmirësohen! Sot mund të ndiheni pak pesimistë, të bëni gabime në gjykim dhe të mos dini të përfitoni nga mundësitë që ju shfaqen. Një krizë e vogël është ende në ajër. Meqenëse nuk jeni tipi i personit që i lejoni problemet të mbeten të pazgjidhura, nuk do të jeni më në gjendje ta shtyni trajtimin e tyre.

Akrepi

Lajm i mirë për dashurinë, thjesht duhet të përpiqeni të dilni ballazi. Në punë do të ketë mundësi: më mirë se kaq nuk ka apo jo? Mund të ketë ndryshime të mundshme në punë ose në shtëpi ose lëvizje të diçkaje. Duhet të zotëroni emocionet tuaja dhe të jeni shumë të disiplinuar për të pasur çdo situatë nën kontroll. Përdorni mençurinë tuaj të brendshme dhe përpiquni të arrini një ekuilibër. Diçka duhet të ndryshojë. Dhe mbaje vëth në vesh, sapo u zgjove këtë mëngjes.

Shigjetari

Në dashuri ndoshta jeni mërzitur, nuk mund të gjeni rrugën e duhur. Nga ana tjetër në punë duhet të vazhdoni kështu, me këtë pozitivitet sepse idetë sigurisht që nuk ju mungojnë! Mundësitë e reja, sfidat dhe përparimi do të jenë fjalë kyçe sot. Mund të merrni ftesa që do të jenë të dobishme për ju. Diçka e re do të shfaqet në skenë, mund të jetë një mik ose njerëz që nuk i keni parë për një kohë. Në përgjithësi, do të ndiheni optimistë dhe kreativë, në të njëjtën kohë të emocionuar, ndoshta për një dashuri të re.

Bricjapi

Lajm i mirë për dashurinë: lëreni veten të kaloni tek emocionet e bukura dhe mos lejoni që mundësitë të dalin jashtë kontrollit. Në punë po vjen koha e shpengimit! Nga ana tjetër duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj, Bricjap, sepse dieta juaj ndoshta nuk është fort e mirë. Sot mund të ndodhin vonesa të mundshme dhe t’ju shkaktojnë humor të keq. Gjithashtu, një bashkim ose miqësi mund të përfundojë. Nuk do të jetë dita më e mirë për të nënshkruar kontrata të rëndësishme. Fokusoni energjitë tuaja në punë.

Ujori

Në dashuri përpiquni të ruani qetësinë, të peshoni mirë fjalët tuaja. Në punë, ndoshta ka ardhur koha për të bërë zgjedhje për të ardhmen. Ka diçka në ajër që ju shtyn drejt ndryshimit ose rinovimit. Sot mund të ndiheni pak të shqetësuar, të pasigurt, me ndjenjën se diçka ju mungon në jetë. Planet tuaja do të vonohen.

Peshqit

Jeni të interesuar për dikë? Epo, koha ka ardhur: duhet të bëni përpara. Në punë ndiheni shumë të fortë, por kini kujdes nga debatet, qoftë edhe ato të vogla që mund të krijojnë konfuzion. Mund të ndiheni shumë të tensionuar – përpiquni të balanconi energjitë tuaja. Lajmi i mirë është ky: çdo gjë do të bëhet më mirë edhe pse mund të ketë disa kohë të vështira për ju Peshqit. Nëse jeni prind, fëmijët do t’ju kërkojnë diçka çdo pesë minuta dhe ju mund të ndjeni presionin nga të gjitha anët. As jeta juaj e dashurisë nuk është e imunizuar nga dyshimi që duket se rri pezull mbi kokën tuaj. Asnjë kompromis nuk është i mundur për ju, Peshqit. Uluni duarkryq dhe dijeni se ditët më të qeta janë përpara.

/noa.al