Transmetuar më 28-02-2023, 18:57

Një tërmet i fortë goditi Shqipërinë.

Epiqendra e tërmetit ishte 28 km larg Elbasanit në kufirin ndarës mes Lushnjes dhe Peqinit.

Lëkundjet ndjehen në disa qytete, por më të forta në Peqin, Lushnje, Elbasan, Belsh, Kavajë e madje edhe në Tiranë.

Nuk raportohet për dëme, por tronditja ishte e fortë.