Transmetuar më 28-02-2023, 14:12

Bologna i shkaktoi Interit humbjen e shtatë në këtë kampionat, duke raportuar në plan të parë problemet e një ekipi që nuk mund të gjejë vazhdimësi dhe të shprehet në nivelet më të larta.

Fjalët e Marotta arritën gjithashtu pas deklaratave të Inzaghi: "Rruga e këtyre viteve është e kënaqshme, por ekipi dhe trajneri duhet të bëjnë më shumë për të zgjidhur problemin e vazhdimësisë.

Ne si klub jemi gjithmonë të gatshëm t’i mbështesin ata, por i takon stafit teknik ta gjejë ilaçin për këtë problem. Ne kërkojmë nga Inzaghi kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Bëmë mirë në kupë, por qëllimi më i lakmuar ishte titulli. Pas humbjes së fundit me Bologna jemi këtu për t’i kërkuar ekipit dhe trajnerit edhe më shumë motivim e përqendrim, sepse nuk mund ta humbasësh vëmendjen në këtë pikë të sezonit.

Detyrimi ynë është t’iu japim kënaqësi tifozëve. Inzaghi është një trajner i mirë, i ri dhe i përgatitur. Besimi tek ai nuk ka munguar kurrë".