Transmetuar më 27-02-2023, 23:28

FRANCE – Ceremonia e çmimieve të FIFA, “The Best”, fillimisht ka nisur me akordimin e çmimit “Puskas”, për golin më të bukur të vitit, ku si kurrë më parë, fitues doli një futbollist me aftësi të kufizuara, konkretisht polaku Marcin Oleski, pasi shënoi me një roveshatë perfekte.

Në garën për çmimin “Puskas”, polaku mundi brazilianin Richarlison dhe francezin e Marseille, Dimitri Payet.