Transmetuar më 27-02-2023, 17:51

Ka nisur takimi i përbashkët mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksadër Vuçiç dhe dy zyrtarëve evropianë, Josep Borrel dhe Miroslav Lajçak në Bruksel.

Prej orës 15:00, dy zyrtarët evropianë nisën takimet teke, fillimisht me kryeministrin, Albin Kurti dhe më pas me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.

Pas këtij takimi të përbashkët, pritet një konferencë për mediat nga kryediplomati i BE-së.