Transmetuar më 26-02-2023, 10:57

KROACI- Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti i autobusit shqiptar në Kroaci. Mësohet se autobusi i përmbysur është me targa ‘AB 802CT’ dhe drejtohej nga një 58-vjeçar.

Nga aksidenti humbi jetën një 41-vjeçar, ndërkohë që personat e tjerë mbetën të plagosur. Nga të plagosurit shoferi i autobusit dhe tre pasagjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore.