Transmetuar më 25-02-2023, 18:45

Kuçovë- Policia e Beratit ka denoncuar në polici një 63-vjeçar pasi u filmua duke tërhequr zvarrë me karrocë një qen. Fill pas publikimit të pamjeve, ka reaguar policia e cila ka identifikuar dhe kapur autorin.

Policia e Beratit informon se:

Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet sociale, të filmuar në qytetin e Kuçovës, në të cilën shfaqet një shtetas i cili ka lidhur pas karrocës së tij, një kafshë shtëpiake (qen) dhe e tërheq, ju sqarojmë se:

Strukturat e Komisariatit të Policisë Kuçovë, bazuar në pamjet filmike, si dhe nga verifikimet e kryera, identifikuan shtetasin i cili drejtonte karrocën dhe tërhiqte kafshën shtëpiake (qen), pas saj.

Në përfundim të hetimeve specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kuçovë, referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat dhe filluan procedimin penal për veprën penale "Keqtrajtim i kafshëve" në ngarkim të shtetasit E.A., 63 vjeç, banues në Kuçovë. .