Transmetuar më 24-02-2023, 15:00

Një nga lajmet e bujshme sportive të ditës së djeshme ka qenë vendimi i lojtarit të Paris Saint-Germain, Sergio Ramos, për t’i thënë lamtumirë kombëtares spanjolle, pasi nuk kishte mbështetjen e trajnerit Luis de la Fuente.

Vendimi i Sergio Ramos shkaktoi reagime të panumërta në rrjetet sociale. Një nga më "viralët" ka qenë reagimi i gruas së tij, Pilar Rubio. Modelja dhe bashkëpunëtorja e programit "El Hormiguero", gjithashtu tregoi mospajtimin e saj për vendimin e Luis de la Fuente për të bërë pa Sergio Ramos.

Pilar Rubio shkroi një mesazh emocional në llogarinë e saj personale në Instagram: "Për mua nuk është Sergio Ramos, ai është partneri im, burri im, shoku im dhe babai i fëmijëve të mi.

Po ashtu ai është gjithashtu një nga lojtarët më të mirë që ka pasur futbolli, shembull i profesionalizmit dhe i pasionit. Një fund që nuk e meritoje për atë që keni fituar (dhe vazhdoni të fitoni), por historia juaj me kombëtaren do të jetojë përgjithmonë. Faleminderit, dashuria ime! Fitorja është e juaja".

La reacción de Pilar Rubio a la retirada de Sergio Ramos de la...

Pilar Rubio shoqëroi mesazhin me një imazh të Sergio Ramos së bashku me tre trofetë e shkëlqyer që lojtari sevillian fitoi me kombëtaren spanjolle: Kupën e Botës dhe dy Kampionate Europiane.