Transmetuar më 24-02-2023, 12:24

Në një intervistë për ESPN, portieri i Aston Villa dhe i kombëtares argjentinase, Emiliano Martinez, iu rikthye Kupës së Botës që fitoi në Katar, dhjetorin e kaluar. Toni ulet disi në fjalët e tij, kur kujton gjestin shumë të kontestuar, gjatë marrjes së çmimit të portierit më të mirë të turneut.

"Ishte një gjë e trashë. Me të vërtetë është e vetmja gjë për të cilën nuk jam krenar nga ato që kam bërë në Katar", – pranoi Emiliano Martinez, duke treguar se është penduar për atë gjest.

Duke folur për fitoren ndaj Francës dhe më gjerë, portieri argjentinas shtoi: "Unë mendoj se Di Maria ishte lojtari më vendimtar në finale. Ai na dha suksesin edhe në ‘Maracana’, në finalen e ‘Copa America’. Edhe në ‘Wembley’ luajti një ndeshje të shkëlqyeshme kundër Italisë.

Emiliano Martinez reveals new World Cup tattoo and message written on it  after Argentina's victory celebrations

Gjatë Kupës së Botës kishte një lëndim, por në çdo rast që u aktivizua u tregua i fortë. Unë do t’i jem përjetësisht mirënjohës Angelito për mënyrën sesi luajti në finalen e Botërorit të Katarit".

Një pasazh edhe për të ardhmen e Messit: "Unë i thashë atij pas finales: Shpresoj që të mos jetë Botërori juaj i fundit. Atij iu desh shumë kohë për të fituar tituj me ekipin kombëtar dhe tani kemi fituar tri finale radhazi. Pse të mos vazhdojë të përpiqet të fitojë të tjerë?"