Transmetuar më 24-02-2023, 08:04

Elbasan- Flakët e zjarrit kanë shkrumbuar një mjet në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00, në lagjen “5 Maji”.

Automjeti tip “Benz”, në pronësi të D. T., banues në këtë qytet, u përfshi nga flakët ndërsa ka qenë i parkuar në sheshin para pallatit.

Si pasojë e flakëve të zjarrit, janë dëmtuar lehte edhe 2 mjete të tjera, të parkuara aty pranë.

Grupit hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të zjarrit.

Një nga pistat është zjarrvënia e qëllimshme!