Transmetuar më 23-02-2023, 13:13

Vlorë- Ka ardhur reagimi i policisë në lidhje me operacionin që po zhvillohet prej ditës së djeshme në qytetin e Vlorës.

Si rezultat i këtij operacioni është arrestuar një person dhje katër të tjerë janë shpallur në kërkim.

Sekuestrohen municion luftarak, jelek antiplumb, targa automjetesh të vjedhura, një shumë parash, veshje dhe radio si të Policisë, që u gjetën në banesën dhe në biznesin e 2 prej këtyre shtetasve. “Blutë” bëjnë me dije se në lagjen “Pavarësia”, shërbimet e Policisë i kanë bërë shenjë ndalimi një automjeti tip “Toyota”, pasi kishin dyshime se me të qarkullonin shtetas me precedent kriminal që mund të mbanin sende të kundërligjshme.

Drejtuesi i automjetit nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar dhe është larguar me shpejtësi me automjet, bashkë me pasagjerët, duke rrezikuar jetën e punonjësve të Policisë.

Në vijim të veprimeve u bë i mundur lokalizimi dhe arrestimi në flagrancë i njërit prej 5 personave që qarkullonin me automjetin tip “Toyota”, konkretisht shtetasi Denis Karafili, 29 vjeç, banues në Vlorë.

Gjithashtu, u shpallën në kërkim shtetasit Inez Hajrulla, Olsi Koçeli, Erand Hoxha dhe Klaus Islamaj, të pestë pjesëtarë të një grupi kriminal me aktivitet në fushën e krimeve kundër personit.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.