Transmetuar më 22-02-2023, 12:41

TIRANE-Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e ish-bllokut.

Zjarri ka rënë në katin e gjashtë të një pallati pranë godinës së Presidencës.

Pallati ndodhet mbrapa Presidencës.

Banorët e pallatit kanë ndihmuar të zbresin disa nga banorët asfiksuar nga tymi, ndërsa ende nuk dihen detaje për arsyen e rënies së zjarrit.

Në vendngjarje shkuan policia dhe zjarrfikëset.