Transmetuar më 22-02-2023, 07:25

Europa Juglindore vijon të jetë  në ndikimin e rrymave ajrore shumë të ngrohta me origjine nga veriu i  Afrikës duke mbajtur klimë të butë në në territorin e Shqipërisë dhe temperatura të larta.

E Mërkurë , data 22 Shkurt 2023

Moti do të jetë me  kthjellime në pjesën ë parë të ditës, pasdite do të kemi shtim të vranësirave mesatare në mbrëmje.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënië në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore     2/16°C Zona e ulët         3/20°C Zona bregdetare 8/18°C