Transmetuar më 20-02-2023, 16:30

Zbulohen detaje të reja në lidhje me vdekjen e Visar Dakrama, në Greqi. Media greke shkruan se 34-vjeçari ishte i biri i një polici në Shqipëri dhe donte të bëhej hotelier, ndërsa vëllai i tij jeton në Angli, ku dhe punon në sektorin e ndërtimit.

Për shumë vite, Visari punonte në një ishull grek si elektricist. Në të njëjtën kohë 34-vjeçari kishte arritur të ndërtonte një shtëpi luksoze në Chora, të cilën ua jepte me qira turistëve përmes platformës booking.com për 800 euro nata gjatë muajve të verës.

Shtëpia që 34-vjeçari ka blerë në Ornos, ka kushtuar 150 mijë euro. Ai arriti ta rinovonte, madje vendosi një pishinë të vogël në tarracën e tij për të rritur vlerën e blerjes së pronës dhe për ta dhënë me qira me çmim të lartë për turistët.

Një grua dhe gjoja ngacmimi i saj nga një 34-vjeçar shqiptar fshihen pas vrasjes brutale të një 33-vjeçari grek që ndodhi orët e para të së hënës në Mykonos .

Sipas informacioneve, 33-vjeçari e ka justifikuar aktin e tij të marrjes së pushkës së gjahut dhe qëllimit të 34-vjeçarit duke thënë se më herët kishte shqetësuar një grua që ndodhej në shoqërinë e tij.

Ngjarja e përgjakshme ndodhi në orën 6 të mëngjesit të së hënës në një lokal që shërbente si një festë në zonën Skylambela të Mykonos .

Sipas informacioneve të disponueshme, para vrasjes ka pasur një përleshje mes autorit, i cili është pronar hoteli dhe sipas informacioneve të afërm të një të zgjedhuri në komunën e Mykonos, dhe viktimës për një grua.

Pas përleshjes , thuhet të njëjtat informacione, 33-vjeçari ka dalë nga lokali për t’u kthyer pak më vonë me një pushkë gjuetie në duar me të cilën ka qëlluar dhe ka plagosur për vdekje 34-vjeçarin.

Kur u arrestua, 33-vjeçari ishte në gjendje të keqe dhe ishte dukshëm nën efektin e alkoolit.

Sipas informacioneve, linja e mbrojtjes së 33-vjeçarit do të jetë dehja dhe përdorimi i herëpashershëm i drogës.

Së fundi, theksohet se shqiptari , i cili quhej me emrin grek “Yiannis”, jetonte prej vitesh në Mykonos dhe kishte blerë një vilë në një nga pjesët më të mira të “Ishullit të Erërave”, të cilën e kishte marrë me qira gjatë shek. muajt e verës si Airbnb.