Transmetuar më 20-02-2023, 09:17

Ata kanë qenë rivalë për shumë vite në ndeshjet shumë të zjarrta Barcelona-Real Madrid, edhe bashkëlojtarë kur ndanë fanellën e Spanjës në ekipin kombëtar, por jashtë fushës kanë ruajtur gjithmonë një miqësi të sinqertë.

Megjithatë, kur ka një përplasje verbale, Pique dhe Casillas nuk përmbahen. Kjo ka ndodhur gjatë transmetimit të programit “Kings League”, projekt i ideuar nga ish-mbrojtësi Blaugrana.

Tema ishte ajo e Barcelonës, rasti që po përfshin klubin katalanas, i përfshirë në pagesat e supozuara për një menaxher arbitrash për të marrë favore në fushë. Dy ish-futbollistët e kanë diskutuar këtë me tone të nxehta, pa iu shmangur ofendimeve.

Pra, lindi një sherr, ndonëse me tone ironike. Drejtuesi i transmetimit i shkroi Casillas për ta pyetur se çfarë mendonte për Piqué. "A nuk duket pak si gomar? Të jemi të sinqertë, është totalisht budalla”, – ishte përgjigja e Iker.