Transmetuar më 20-02-2023, 08:39

Futbollisti dhe supermakina, tashmë një kombinim i parë dhe i rishikuar. Elseid Hysaj i shtohet listës shumë të gjatë të kampionëve të futbollit që nxjerrin në pah makinat e tyre luksoze.

Mbrojtësi shqiptar i Lazios ka një profil në Instagram plot me foto që e portretizojnë bashkë me bizhuteritë e tij me 4 rrota, të gjitha rigorozisht shumë të shtrenjta.

Elseid Hysaj “sfidon” Cristiano Ronaldon – A2 CNN

Nëse Felipe Anderson është haptazi një fans i Volkswagen-it, mesa duket bashkëlojtari i tij, Hysaj është paksa i pavendosur se cila është marka e tij e preferuar.

Në rast dyshimi, ai vendosi të blinte marka të ndryshme, të gjitha padyshim shumë të shtrenjta. Mes fotove në mal, në qytet apo buzë detit, shqiptari nuk ndahet kurrë nga supermakinat e tij.

Luks dhe makina të shtrenjta, Elseid Hysaj “rrëmben” Vëmendjen e mediave  italiane (Foto)

Flota e tij përfshin një Ferrari 458 prej 206.000 euro, një Mercedes G-Class AMG prej 187.000 euro, një Jeep Wrangler prej 84.290 euro dhe një Lamborghini Aventador Svj prej 43.030 euro.