Transmetuar më 18-02-2023, 07:10

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Në orët e mëngjesit të së shtunës përgjatë luginave do të ketë prezencë të mjegullës së dendur.

Temperaturat minmale pritet të arrijnë deri në -1 gradë celcius, ndërsa temperaturat maksimale deri në 18 gradë.

Era pritet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1 ballë.