Transmetuar më 17-02-2023, 10:07

Vazhdimisht mes rrjeteve sociale, mes Twitch dhe Instagram-it, Kun Aguero donte të ritheksonte, sikur të kishte nevojë, besimin që ka te Manchester City “i tij”.

Për Agueron nuk ka asnjë dyshim. Në ndeshjen e madhe mes Arsenalit dhe City, mes Artetës dhe Guardiolës, për argjentinasin pati vetëm një rezultat.

Në Instagram dhe Twitter, ai publikoi bastin e tij të fituar si një lajmëtar i vërtetë, duke treguar gjithashtu shumën e luajtur dhe fituar: 8 mijë stërlina për të futur në xhep 20 mijë stërlina.

Një fitore e madhe për tifozët e “Citizens”, që tashmë e shohin skuadrën e tyre të zemrës në vendin e parë të Premier League, në shoqërinë e Arsenalit, me nga 51 pikë.

Një fitore joshëse edhe për portofolin e Kun Agueros, i cili ka vënë bast vazhdimisht për klubin e tij të vjetër.