Transmetuar më 16-02-2023, 11:00

Kahramanmaras, Turqi – Mrekullia ndodh sĂ«rish, njĂ« vajzĂ« e mitur shpĂ«tohet nga rrĂ«nojat 248 orĂ« pas tĂ«rmetit.

Pas tĂ«rmeteve me qendĂ«r KahramanmaraƟ, pĂ«rpjekjet e kĂ«rkim-shpĂ«timit vazhdojnĂ« nĂ« ditĂ«n e 11-tĂ« tĂ« fatkeqĂ«sisĂ«.

Ekipet e shpĂ«timit arritĂ«n qĂ« nĂ« orĂ«n e 248-tĂ« pas tĂ«rmetit tĂ« pikasin 17-vjeçaren Aleyna Ölmez.

Vajza e re, e cila u shpëtua nga nën rrënoja, u dërgua në spital me ambulancë.

Gruaja 74-vjeçare shpëtohet e gjallë nga nën rrënoja 227 orë pas tërmeteve në Turqi

Një grua 74-vjeçare u shpëtua e gjallë nga nën rrënoja të mërkurën 227 orë pasi tërmetet e dyfishta goditën Turqinë.

Cemile Kekec u shpëtua në provincën Kahramanmaras, epiqendra e tërmeteve me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë të javës së kaluar.

Kekeci u dërgua në spitalin më të afërt.

TĂ«rmetet vranĂ« tĂ« paktĂ«n 36 187 njerĂ«z dhe plagosĂ«n 105,505 tĂ« tjerĂ« nĂ« TĂŒrkiye, sipas shifrave tĂ« fundit zyrtare.