Transmetuar më 14-02-2023, 07:20

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në pjesën e parë të ditës në Jug-perëndim, mëngjesi dhe mbrëmja do të jenë të ftohta në Verilindje dhe Juglindje me prani të ngricave por edhe mjegull. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 3-4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore -2/9°C Zona e ulët -1/16°C Zona bregdetare 6/16°C

Kosova, e Martë data 14 Shkurt 2023

Moti do të jetë me kthjellime , ngrica , akull dhe mjegull të ngrirë në mëngjes dhe mbrëmje . Era do të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 8 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre -4 C në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rritje 7°C – 9°C .