Transmetuar më 13-02-2023, 11:45

Komenti i beIN Sports për ndeshjen e Ligue 1 mes Clermont dhe Marseille shkaktoi shumë diskutime. Në veçanti faktet në lidhje me Ruslan Malinovskyi.

Lojtari me kombësi ukrainase, në fakt është quajtur “rus” disa herë, por jo vetëm. Dy komentatorët e ndeshjes në momentin e goditjes së lirë ekzekutuar keq nga lojtari bënë ironi të shëmtuar me referenca të veçanta për luftën në Ukrainë: "Kjo goditje ka mbërritur në Moskë", dhe "Duket si një Sputnik".

Një metaforë ironike që nuk ka kaluar pa u vënë re, madje ka arritur edhe në veshin e të interesuarit, i cili është përgjigjur duke kërkuar shpjegime.

Do të shohim nëse do të ketë ndonjë lajm dhe justifikim pas kësaj historie të keqe, e cila sinqerisht ka shumë pak lidhje me futbollin. Për kujtesë, Marseille më pas fitoi 2-0 me dy golat e Sanchez.