Transmetuar më 13-02-2023, 07:20

SARANDË – Një shpërthim i madh me tritol ka ndodhur në një nga hotelet më të vjetra në Sarandë.

Për pasojë është dëgjuar në të gjithë qytetin dhe ka dëme të mëdha në shumë biznese dhe banesa përreth.

Dyshohet se është vënë disa kg eksploziv hotelit në pronësi të Spiro Çabirit.

Ngjarja ndodhi në orën 05:54 në bulevardin e qytetit.

Shpërthimi ka qenë aq i madh sa ka ngritur në këmbë banorët në të gjithë zonën.