Transmetuar më 10-02-2023, 23:26

Uzuni është kthyer protagonist sërish në Spanjë.

Shqiptari ka realizuar dopietë në fitoren 2-0 ndaj Tenerifes në javën e 27 të La Liga 2.

Shqiptari realizoi dy herë me penallti në minutat 7′ dhe 82′.

Ndërkohë, Uzuni tashmë arrin në kuotën e 17 golave duke u bërë golashënuesi më i mirë i kampionatit.