Transmetuar më 09-02-2023, 16:25

Një person është plagosur me armë zjarri në Vlorë.

I plagosur ka mbetur shtetasi Defrim Pashaj, 40 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur te Uji i Ftohtë në zonën e quajtur si 7 pallatet.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti çasti me një tjetër person.

Falë reagimit të menjëhershëm të policisë është arrestuar në flagrancë autori i ngjarjes.

Ndërkohë, i plagosuri aktualisht po merr ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijojnë veprimet për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.