Transmetuar më 09-02-2023, 14:40

Bruksel- Një veprim i Zelenskyt me gazetaren në konferencë, bëhet viral në rrjet.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ndodhet në Bruksel ditën e sotme.

Së bashku me kryeministrin britanik, Rishi Sunak ai mbajti një fjalim para liderëve të BE-së.

Një moment i veçantë që ka shkaktuar dhe të qeshura në sallë, ishte kur një gazetare e BBC ka kërkuar një përqafim nga presidentit ukrainas, por në fund hezitoi.

Mirëpo përballë këtij hezitimi, Zelensky e mirëpriti si ftesë dhe shkoi i pari për t’i dhënë një përqafim të ngrohtë.