Transmetuar më 08-02-2023, 14:06

Kahramanmaras ishte epiqendra e tërmetit të dytë që goditi Turqinë të hënën dhe ndodhet vetëm rreth 40 milje në veri të epiqendrës së të parit.

Duke folur me gazetarët, Erdogan pranoi se kishte pasur probleme me reagimin fillestar të shtetit ndaj tërmetit, por këmbënguli se situata ishte “nën kontroll”.

Gjatë vizitës së tij, ai është takuar me disa nga të mbijetuarit e tërmetit që goditi Turqinë në orët e para të mëngjesit të së hënës.