Transmetuar më 06-02-2023, 19:35

VLORË- Shpërthen papritur një zjarr në kodrat e Kuzum Babasë në Vlorë.

Mësohet se zjarri ka rënë shumë pranë shtëpive të banuara.

Zjarri favorizohet nga era dhe thatësira.

Ndërkohë që në vendngjarje kanë shkuar autoritetet zjarrfikëse për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Ende nuk dihet shkaku i rënjes së zjarrit.