Transmetuar më 06-02-2023, 12:01

Turqi- Turqia në shok! Një tjetër tërmet me magnitudë 7.7 ka rënë para pak minutash në Turqinë Qendrore.  pas tij një tjetër tërmet  me magnitudë 6 ballë.

Sipas EMSC nga tërmeti i mëngjesit e deri më tani ka pasur dhjetëra pasgoditje. E gjithë zona e globit është "skuqur" nga përplasja e pllakave tektonike e Tokës.

Ndërkohë deri tani janë mbi 1200 viktima dhe mijëra të plagosur. Numri pritet që të rritet në orët në vijim.